senaryo BÖLÜMÜ

YAZARLIK KURSU

Yazarlık Kursu öğrencileri; yeni medya biçimleri için ikna edici ve uyumlu senaryolar yazmayı öğreneceklerdir. 

Tiyatro, film ve televizyon sektörü farklı görsel medya sanatları için yazabilen senaristlere ihtiyaç duymaktadır. Senaryo Bölümü programı, öğrencilere dizi ve sinema senaryosu yazımı, karakter gelişimi, sinema ve medya sanatları, sinema tarihi, sinema teorisi, uygulamalı endüstri deneyimi, sinema yapımı ve ekonomisi öğretir. 

 

PROGRAM

Toplam Saat:

160 saat

Öğrenci Sayısı:

15 Öğrenci

Toplam Zaman:

12 AY

BU PROGRAM SİZE NE KATACAK?

Yazmak, anlamanın doruk noktasıdır. Bir şey hakkında yazabildiğiniz zaman öğrenmiş olursunuz. Hiçbir şey kendi eserinizi üretmekten daha ödüllendirici olamaz.

YAZARLIK EĞİTİMİ

Yetenek Evi Sanat Akademisi Senaryo Bölümü; öğrencilere yaratıcı işbirlikçileri, kanalları, yönetmenleri ve yapımcıları heyecanlandıran gerçek proje senaryolarının nasıl oluşturulacağını öğretir.

senaryo kursu

Senaryo Kursu öğrencilere; yaratıcı işbirlikçileri, kanalları, yönetmenleri ve yapımcıları heyecanlandıran gerçek proje senaryolarının nasıl oluşturulacağını öğretir.

Bu kurs zorlayıcı hikayeler yaratma ve küçük atölye sınıfları aracılığıyla anlatı içgüdülerinizi geliştirme geleneğine sahiptir. Kısa film senaryoları, uzun metraj film senaryoları, komedi ve drama türlerinde dizi senaryoları, dijital platform dizileri, oyunlar ve diğer sürükleyici medya için senaryolar yazmayı öğreneceksiniz.

SENARYO EĞİTİMİ

Senaryo Eğitimi, hedefiniz, tercih ettiğiniz hikaye anlatma aracı ne olursa olsun, yazma becerinizi geliştirir.

Bu eğitimde öğrenciler, bir senaryoyu neyin çekici kıldığını öğrenirler. Teori ve tarih alanındaki bu arka plan; sizi kendi senaryolarınızı sıkı bir şekilde yapılandırarak yenilikçi sanat eserlerine dönüştürmeye hazırlayacaktır.

Bir senarist olarak, görsel medya için çekici, etkili senaryolar oluşturmak sizin işiniz olacaktır. Geleceğin senaristlerinin çoğu kendilerini uzun metrajlı filmler veya televizyon programları için senaryo yazarken hayal ediyor. Bazı senaristler ise; yeni medya formatlarında çalışarak video oyunları, web içeriği, animasyon ve daha fazlası için senaryolar oluşturmayı hedefler.

Alana girmek için, senaristler genellikle bir özel senaryo veya pilot göndererek başlar. Bu, en güçlü yazınızın bir örneği olmalıdır. Doğal olarak, ortamlarda yazma yeteneğinizi gösteren örneklere sahip olacaksınız. Senaryo yazarlığı yalnız başına yapılan bir iş olarak başlasa da, amaç genellikle “kadro bulmak” ve bir yazar odasına girmektir.

Yazarın odası ortak yaratıcı bir alandır. Sohbet edecek, çalışmanızın yüksek sesle okunduğunu duyacak ve revizyonlar yapacaksınız. Birçok senarist, geliştirme süreçlerinde proje bazında çalışır. Belirli bir betiği sattığınız için sabit bir ücret alabilirsiniz. Bazen bu, yıllık geliriniz olarak hizmet etmek için yeterli paradır.

İdeal olarak, bu alana bir esneklik duygusuyla gireceksiniz. En iyi uzun metraj özellikli betiğiniz harika bir arama kartı olabilir, ancak muhtemelen hemen ticari beğeni kazanmayacaktır.

ÇALIŞMA SAATLERİ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2015 © 2023 Yetenek Evi - Sanat Akademisi Tüm Hakkı Saklıdır. Reklam Ajansı AYLU

Hemen Arayın
Whatsapp