Senaryo Bölümü

senaryo

Senaryo Bölümü programımız, yazmayı, okumayı, araştırmayı ve yazarlığı merakı olan, aynı zamanda güzel sanatlara ilgi ve alakası olan kişiler için tasarlanmıştır. Senarist olmak, çok okumak, disiplin, çok izlemek ve halkın dilini anlamaktan geçer.

Senarist olmak

Senarist olmak, çok okumak, disiplin, çok izlemek ve halkın dilini anlamaktan geçer. Her ne kadar dışarıdan kolay gözükse de çoğumuz kendi hayatımızı sözlü anlatırken bile zorluk çektiğimizi düşünürsek, bunun kağıda geçmesi kağıttan da izleyiciye aktarılması oldukça zor bir zanaat.

Ancak yazıya geçmiş düşüncenin değeri vardır; geri kalanlar boş çırpınmalardan, rüzgarın alıp götürdüğü bir saatlik hayallerden, başka bir şey değildir. (Emile Zola)

Sinema ve televizyon, tümüyle insanların istekleri doğrultusunda şekillenen bir kültürdür. Bu alanda yazmanın en etkileyici yanı ise, eserinizin milyonlarca insana ulaşabilme ihtimalidir.

Sinematik hikaye anlatımıyla ilgileniyor musunuz? Film, TV dizileri ve sürükleyici medya için senaryolar oluşturmak için canlı, çekici karakterlerle iyi yapılandırılmış hikayeler yazmayı öğrenin. Senaryo Bölümü, erken yaratımdan son adıma kadar senaryo yazma sürecini keşfederek benzersiz hikayenizi anlatmaya hazırlar.

Yaratıcı insanlar doğru donanımla gelişirler. Yaratıcı ilham kıvılcımları çıktığında fikirlerinize ayak uydurmak için doğru bir eğitim şarttır.  Profesyonel senaryo yazma yolculuğunuza başlamak için ihtiyacınız olan her şey Yetenek Evi Sanat Akademisi, Senaryo bölümü öğrencilerine titizlikle öğretilmektedir.

İster kampüste isterseniz online Senaryo eğitimlerine katılabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.