yönetmenlik BÖLÜMÜ

yonetmenlik-bolumu

yönetmenlik eğitimi

Yönetmenlik Eğitimi, gelecek vadeden yönetmenlere onları ekran endüstrilerinde bir kariyere hazırlamak için çeşitli disiplinlerde temel becerileri öğretmek için tasarlanmıştır.

Yetenek Evi Sanat Akademisi; öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek, gerekli disiplini yerleştirmek, modern bir endüstri profesyoneli olmaları yolunda gerekli bilgileri sağlamak için başarılı bir müfredat geliştirdi.

PROGRAM

Toplam Saat:

260 saat

Öğrenci Sayısı:

10 Öğrenci

Toplam Zaman:

15 AY

BU PROGRAM SİZE NE KATACAK?

yönetmenlik kursu

Yönetmenlik Kursu, özellikle görsel bir ortam olarak hareketli görüntüyle ilgileneceksiniz; sanat, fotoğraf ve tiyatro geleneklerinden yararlanıyor. Bu modül; çerçeveleme, sahneleme ve öykü anlatımına vurgu yaparak anlatı dizisinin önemini ön plana çıkaracaktır.

Ekran Çalışmaları

Filmlerin tematik, anlatı yapısı, tür, ideoloji, stil yanı sıra teknoloji arasındaki ilişki dahil olmak üzere birçok açıdan incelenmesine odaklanır. Tür araştırması; auteur teorisi ve feminist eleştiriler de dahil olmak üzere sinemaya yönelik bir dizi eleştirel tepki, hem kurmaca hem de belgesel olarak öne çıkan başlıklarla uygulanacak.

Oyuncularla Çalışmak

Performansa hem yazarların hem de film yapımcılarının bakış açısından yaklaşmak, kameranın her iki tarafından da kaliteli işlerin nasıl geliştirileceğine ilişkin anlayışı geliştirecektir.

Uygulamalı film yapımı

Akranlarınızla birlikte çeşitli önemli yapım rollerinde çalışarak film yapımı sanatıyla ilgileneceksiniz. Modül, aşağıdaki rollerle ilgili anlayışınızı ve yetkinliğinizi geliştirecektir:

 1. Yönetmenlik
 2. Prodüksiyon Yönetimi
 3. Kurgu/Süreklilik
 4. Görüntü
 5. Prodüksiyon Tasarımı
 6. Kamera işletimi
 7. Birinci Yönetmen Yardımcısı
 8. Prodüksiyon Tasarımı
 9. Ses

Uzmanlık

İşbirlikçi bir film veya gerçeklere dayanan bir eser sunma bağlamında, bireysel yolunuzu aşağıdakilerden belirleyeceksiniz:

 • Üretmek
 • Yönetmenlik
 • Sinematografi
 • Ses
 • Düzenleme
 • Olgusal

Uzmanlığa bu odaklanma, bir endüstri profesyoneli olmaya giden ilk adımdır. Bu modül, uygulanabilir olduğunda bir endüstri yerleşimi üstlenmenizi veya ileriye dönük olarak film endüstrisindeki uzmanlığınızla ilgili kritik araştırmalar yürütmenizi gerektirecektir.

ÇALIŞMA SAATLERİ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2015 © 2022 Yetenek Evi - Sanat Akademisi Tüm Hakkı Saklıdır.
Hemen Arayın
Whatsapp